Přednáška o prevenci sociálně-patologických jevů

Ve dnech 21.3. a 4.4. se ve školních třídách nižšího i vyššího stupně konaly přednášky zaměřené na podporu zdravého fyzického, psychického a sociálního vývoje žáků. Tyto akce, nazvané “Na světě nejsi sám” a “Nestresuj se stresem”, poskytly žákům užitečné nástroje pro zvládání emocí, podporu sebevědomí a řešení stresových situací.

Žáci 2. až 5. třídy se zapojili do přednášky “Na světě nejsi sám”, která se hravou formou zabývala tématem emocí a sebevědomí. Tato interaktivní prezentace umožnila dětem prozkoumat různé způsoby, jak zvládat své emoce a posilovat své sebevědomí. Prostřednictvím her a diskuzí bylo možné porozumět emocím a naučit se zdravým způsobům jejich vyjadřování a řízení. Pro žáky druhého stupně byla připravena přednáška “Nestresuj se stresem”, která se zaměřila na strategie pro zvládání stresu a řešení různých problémů spojených se stresem. Tato prezentace poskytla konkrétní rady a techniky, jak se vyrovnávat s problémy v každodenním životě. Žáci se seznámili s aktivitami, které jim mohou pomoci uvolnit napětí a relaxovat, jako je meditace, cvičení nebo plánování času. Odezva žáků na obě přednášky byla velmi pozitivní. Žáci si přednášky opravdu užili a aktivně se do nich zapojili. Získání znalostí a dovedností týkajících se emocí, sebevědomí a stresového řízení je klíčové pro celkový rozvoj žáků. Tyto přednášky nejenže pomohly žákům lépe porozumět sami sobě, ale také je vybavily nástroji pro úspěšné navigování ve složitých situacích, které mohou v jejich životech nastat.