Slavnostní rozloučení s žáky 9. třídy a poslední zvonění

Ve středu 26. června se naši deváťáci dočkali slavnostního rozloučení, které proběhlo na Obecním úřadě v Jakartovicích. Na této krásné tradiční akci se sešli pozvaní hosté z řad bývalých i současných pedagogů, pánové školníci, rodiče i sourozenci našich absolventů. Zazněly proslovy, byly předány dárečky a pamětní listy a také jsme měli možnost zhlédnout vzpomínky žáků na uplynulá léta školní docházky. Nesmělo chybět zapisování do místní kroniky a pak už mohla zaznít poděkování jednotlivým vyučujícím včetně předání kytiček. Žáci si také na závěr zvládli připravit báseň, kterou přednesli před zaplněným sálem. Celou akci provázela dobrá nálada, a to i přes to, že nám ukáplo pár slziček.

V pátek 28. června se deváťáci definitivně rozloučili se základní školou, kdy prošli špalírem mladších žáků.

Budoucím studentům přejeme, ať se jim na nových školách daří, ať jsou úspěšní a hlavně spokojení.

Mgr. Vendula Ihnová